روز ملی
سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 ساعت 1:38 PM

امروز ۲۱ شهریورماه

"روز ملی سینما"  داریم اما یک سینمای ملی نداریم

روز ملی سینما

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت
مرجان
یکشنبه چهارم تیر 1391 ساعت 12:22 PM

(پس از ۸ سال سکوت)

مرجان محتشم:  به رابطه نامشروع تن ندادم، از سینما حذفم کردند

مرجان محتشم

... جايي براي كساني كه بخواهند در عرصه ي سينما فعاليت سالم داشته باشند نيست و متاسفانه از كساني نیستم كه تن به رابطه های غیراخلاقی و نامشروع مي دهند و هر روز در اين سینما بالاتر مي روند؛ حتي نوشته هاي من هم دیگر چاپ نمي شود.

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
بی پرده
سه شنبه سی ام خرداد 1391 ساعت 9:59 PM

پشت پرده بازیگران زن سینمای ایران

پرستو صالحی

مدتی است که از افشاگری پرستو صالحی در صفحه فیس بوک خود پیرامون فساد اخلاقی حاکم بر سینما می گذرد؛ حالا بازیگران زن سینمای ایران یکی پس از دیگری از روابط نامشروع در پشت پرده سینما، پرده برمی دارند.

 

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
شهر، شهر فرنگه
یکشنبه بیستم شهریور 1390 ساعت 4:2 AM

     جشن سالروز " تولد سینما در ایران " ، کجاست؟

مظفرالدین شاه 

در سال ۱۲۷۹ هجری شمسی میرزا ابراهیم خان عکاس باشی که در آن زمان نوجوان بود، همراه پدر عکاسش به بلژیک سفر می کند و با وسایل فیلمبرداری که در ایران به آن " اسباب سینماتوگراف " اطلاق می شد، به طور کامل آشنا شد و همراه پدرش این وسایل و ابزار را به ایران آورد. به همین خاطر آغاز کار سینمای ایران را از شهریور ماه ۱۲۷۹ می دانند. هر چند که درباره روز آن (۲۱یا ۲۲ شهریور ماه) اختلاف نظر وجود دارد. البته ابراهیم خان در سال ۱۳۱۳ ه.ق از سوی مظفرالدین شاه به لقب عکاس باشی دربار منصوب شد و چون مظفرالدین شاه علاقه بسیار زیادی به سینما و ثبت تصویر خود داشت، امکان ورود ابزار تولید و ساخت فیلم را در کشور فراهم ساخت. نخستین فیلم داستانی سینمایی ایرانی ... 

 

......  متن کامل در ادامه مطلب  ......


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
نادر و سیمین در الیزه
دوشنبه سی ام خرداد 1390 ساعت 1:53 PM

"جدايي نادر از سيمين"  در فرانسه ركورد زد

جدایی نادر از سیمین

فيلم جدايي نادر از سيمين، ساخته‌ اصغر فرهادي در كاخ اليزه به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش شبكه تلويزيوني اروپا، همزمان با اكران عمومي جديدترين ساخته‌ اصغر فرهادي در فرانسه، دفتر رياست جمهوري آن كشور از توزيع‌كننده فيلم جدايي نادر از سيمين خواسته است تا يك نسخه از اين فيلم را به‌طور ويژه در اختيارش قرار بدهد تا در سالن ويژه سينمايي كاخ اليزه به نمايش درآيد.

ايسنا همچنين در خبر خود آورده كه براساس اعلام كمپاني پخش جدايي نادر از سيمين، اين فيلم اكران خود را از 8 ژوئن (18 خرداد) آغاز كرده و ظرف اين مدت كوتاه، ركورد فروش فيلم‌هاي اكران شده در فرانسه را شكسته است.

در فهرست پرفروش‌هاي سينماهاي فرانسه، جدايي نادر از سيمين بالاتر از فيلم‌هاي برادران داردن، فيلم عامه‌پسند آمريكايي ايكس‌من و تازه‌ترين اثر وودي‌آلن قرار گرفته و در هفته اول بيش از 150 هزار تماشاگر را به سالن هاي سينما كشانده است.

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
بازیگران آبکی
چهارشنبه هفدهم فروردین 1390 ساعت 10:3 PM

پرسه‌اي در دنياي بازيگري سينما

بازیگر

در شغل بازيگري نيز مثل هر حرفه و فن ديگري همواره شاهد ظهور مشاغل يا مدعيان كاذبي هستيم كه بدون تجربه و طي‌كردن فرآيند طبيعي اين حرفه و به دليل برخي دلايل و رانت و ميانبرهاي غيرحرفه‌اي وارد اين حوزه شده و ره صدساله را يك شبه طي كرده‌اند. هرچند بسياري از آنها بازيگران بادكنكي هستند كه به سرعت تهي شده و به فراموشي سپرده مي‌شوند.

اين روزها ما با يك معضل عجيب در بازيگري مواجه شده‌ايم. مثلا كارگردانان عده‌اي پيرمرد و پيرزن كه هيچ اطلاعي راجع به عرصه بازيگري ندارند را وارد اين عرصه مي‌كنند كه اكثرشان هم كار كمدي انجام مي‌دهند و طرف فقط بلد است يك ديالوگ را بگويد و آن را در هر كاري هم تكرار مي‌كند و دستمزدهاي آنچناني مي‌گيرد. اگر بازيگري چهره زيبا داشته باشد به خودي خود براي او نقطه ضعف محسوب نمي‌شود، بلكه نبايد صرفا روي چهره تكيه كند. متأسفانه برخي از ستاره‌هاي ما صرفا به چهره‌شان اكتفا مي‌كنند و هيچ‌ گامي براي افزايش و بالا بردن توانايي ‌هايشان برنمي‌دارند. يك بازيگر مانكن نيست كه صرفا با تكيه بر زيبايي‌اش مردم او را ببينند بلكه بايد مردم را غرق در توانايي‌هاي ذاتي‌اش بكند.

......  متن کامل در ادامه مطلب  ......


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
بهترین ها
چهارشنبه بیست و پنجم اسفند 1389 ساعت 8:20 PM

  فهرست کامل برگزیدگان دهه 80 به انتخاب 80 منتقد و سینماگر

پدیده ای بنام اصغر فرهادی 

فرهنگ > سینما  - گروهی از سینماگران و منتقدان با شرکت در نظرخواهی خبرآنلاین برگزیدگان خود را در چهار رشته بهترین فیلم، کارگردان،‌ بازیگر زن و بازیگر مرد دهه 80 انتخاب کردند.

به گزارش خبرآنلاین، براساس نظرسنجی خبرآنلاین از میان فیلم‌های سینمایی تولید و اکران شده از سال 80 تا پایان 88 و فیلم‌های اکران شده در سال 1389 «درباره الی» بهترین فیلم سینمایی دهه شناخته شد. این فیلم با به دست آوردن 36 رأی عنوان بهترین فیلم دهه را از آن خود کرد و دو فیلم از رضا میرکریمی در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. «به همین سادگی» چهار رأی به دست آورد و «خیلی دور، خیلی نزدیک»‌ و «خون بازی»‌ با سه رأی در رتبه سوم جای گرفتند.

اصغر فرهادی 45 رأی از 80 رأی را به دست آورد و در رتبه اول کارگردانی دهه 80 قرار گرفت. بهرام بیضایی با پنج رأی رتبه دوم را به دست آورد و رضا میرکریمی و داریوش مهرجویی هرکدام با چهار رأی در رتبه سوم جای گرفتند.

در میان بازیگران زن سینمای ایران 17 رأی به گلشیفته فراهانی اختصاص پیدا کرد تا رتبه اول را از آن خود کند و لیلا حاتمی با 14 رأی در رتبه دوم و نگار جواهریان با 12 رأی در رتبه سوم قرار گرفتند.

پرویز پرستویی فقط با یک رأی بالاتر از شهاب حسینی بهترین بازیگر دهه 80 شناخته شد و 16 رأی به دست آورد. حسینی با 15 رأی در رتبه دوم جای گرفت و رضا و کیانیان و حمید فرخ‌نژاد هر کدام با هفت رأی به طور مشترک سومین رتبه را به دست آوردند.

در شمارش آرا فقط گزینه اول مورد شمارش قرار گرفت.

..... فهرست کامل برگزیدگان در ادامه مطلب .....

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
گربه های ایرانی در واشنگتن پست
شنبه هجدهم دی 1389 ساعت 10:15 AM

«گربه‌های ايرانی»  جزو ۱۰ فيلم برتر سال ۲۰۱۰ روزنامه واشنگتن پست

 گربه های ایرانی

فیلم سینمایی «کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره» آخرین ساخته بهمن قبادی که تاکنون توانسته جوایز متعدد بین‌المللی را از جشنواره‌های مختلف سراسر دنیا از آن خود کند، در لیست ۱۰ فیلم برتر روزنامه «واشنگتن پست» آمریکا قرار گرفت.


«آنا هرنادی» Ann Hornaday منتقد سینمایی «واشنگتن پست» درباره این فیلم می‌نویسد: فیلم سینمایی «کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره» ساخته بهمن قبادی، دیدگاه‌های جدید و حیاتی از زندگی امروزی در تهران، ناهنجاری‌های جامعه و صحنه‌های موسیقی زیرزمینی را به تماشاگران خود ارائه می‌کند.

..... متن کامل خبر در ادامه مطلب .....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
جشنواره سینما حقیقت در تهران باقی ماند
سه شنبه بیست و سوم شهریور 1389 ساعت 5:43 PM

با موافقت معاون سینمایی وزیر ارشاد

جشنواره سینما حقیقت امسال در تهران باقی می‌ماند

چهارمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

به گزارش خبرآنلاین، در پی ارسال نامه‌ای از سوی شفیع آقا محمدیان مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به معاون امور سینمایی و درخواست برگزار شدن جشنواره امسال فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) در تهران جواد شمقدری موافقت خود را با این درخواست اعلام کرد.

در متن نامه شفیع آقامحمدیان آمده است: «زمان بسیار کوتاهی تا برگزاری جشنواره فیلم مستند ایران موسوم به سینما حقیقت بیشتر باقی نمانده و مشکلات متعدد اجرایی در پیش روست که بخش اعظم آن مترتب به تعیین تکلیف مکان جشنواره است.»

او در ادامه این نامه یادآور شده است: «استقبال حدود 70 کشور در بخش بین‌المللی که با حدود 500 فیلم جایگاه بین‌المللی و اعتبار این جشنواره را نزد مستند‌سازان جهان یاد‌آور شده‌اند مسئولیت برگزار‌کنندگان را برای برگزاری شایسته این دوره مضاعف نموده که لزوم روشن شدن هر چه سریعتر مکان جشنواره را گوشزد می‌نماید.»

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پایان تاکید می‌کند: «از این رو پیشنهاد می‌نماید با اعلام ملغی شدن انتقال جشنواره به استان‌ها در سال جاری ضمن احترام به خواسته دوستان مستند‌ساز و رفع دغدغه آنان زمینه برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشنواره را که مهمترین رویداد سینمای مستند در آسیا و خاورمیانه است در تهران برای متولیان آن فراهم نمایید.»

چهارمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت»

 22 تا 26 مهر ماه 1389 -  تهران

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت
جعفر پناهی نمی تواند به ونیز برود
چهارشنبه دهم شهریور 1389 ساعت 2:27 PM

جشنواره فيلم ونيز با فيلمي از جعفر پناهي افتتاح مي‌شود

جعفر پناهی

سینمای ما- جدیدترین اثر جعفر پناهی، فیلمساز ایرانی، که یک فیلم کوتاه باعنوان «آکاردئون» است و در تهران فیلمبرداری شده، بخش «روزهای ونیز» جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز را افتتاح خواهد کرد. ورایتی نوشت: جدیدترین فيلم جعفر پناهی باعنوان «آکاردئون» بخش «روزهای ونیز» جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز را افتتاح مي‌كند.
جعفر پناهی که در سال 2000 با فیلم «دایره» برنده جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز شده بود، ازسوی برگزارکنندگان به این جشنواره دعوت شده است.
این فیلم کوتاه 8 دقیقه‌ای درباره دو نوازنده دوره‌گرد در خیابان‌های تهران است که درپی یک حادثه آکاردئون‌شان را ازدست می‌دهند و دیگر نمی‌توانند بنوازند.
این فیلم برای اولین بار و به عنوان نمایش ویژه در تاریخ 1 سپتامبر در بخش «روزهای ونیز» به نمایش درمی‌آید.
پناهی 50 ساله در بیانیه‌ای که درباره این فیلم منتشر کرده، گفته است: "من کارگردانی هستم که به تغییرات جامعه و حوادث پیرامونم دقت می‌کنم. فیلم «آکاردئون» منعکس کننده احساسات من درمورد حوادث پیرامونم است و نشان می‌دهد که من به واقعیت چگونه نگاه می‌کنم."

... خبر کامل در ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت
به یاد خسرو شکیبایی
دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 ساعت 10:0 AM

روحش شاد ، یادش سبز

زنده یاد خسرو شکیبایی

تولد:  ۷ فروردین ۱۳۲۳ - تهران

وفات:  ۲۸ تیرماه ۱۳۸۷ - تهران

 

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
گاو و گوسفند و سینما
جمعه بیست و پنجم تیر 1389 ساعت 5:49 PM

مرثيه‌اي براي سينماهاي شهرستاني

مرثيه‌اي براي سينماهاي شهرستاني

در ارديبهشت‌ماه امسال خبري منتشر شد مبني بر اين كه حوزه  معاونت سينمايي وزارت ارشاد، تبديل سينما «سعيد» دلفان به انبار علوفه را پيگيري خواهد كرد. اين سينما تنها سينماي شهر دلفان در استان لرستان است كه از 4 سال پيش تعطيل شده و اكنون به انبار علوفه تبديل شده است.  از ميان شهرهاي كوچك داراي سينما مي‌توان سراب در آذربايجان شرقي را نام برد كه سينماي اين شهر نيز اكنون اكران فيلم را كنار گذاشته است. البته بسياري از شهرهاي كشور نيز اصلا سينمايي ندارند كه نگران  تعطيل‌شدن  آن باشند.

سينماي ايران تاريخ پررونقي را پشت سر گذاشته است، اما اكنون، روزگار كم‌فروغي را طي مي‌كند. سينماداران مي‌گويند كه از تعداد مخاطبان سينماهاي ايران كاسته شده است و آمار تماشاگران سينماي ايران به خوبي اين ادعا را ثابت مي‌كند. به گفته حسين نيرومند، مدير امور سينمايي حوزه هنري كه سازمان متبوعش سينماهاي زيادي را در سطح كشور اداره مي‌كند، در سال 1372 تعداد تماشاگران سينما 65 ميليون نفر بوده، اما در سال 1387 اين رقم به 14 ميليون نفر  كاهش يافته  است.

... متن کامل در  ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
سكان كشتي اكران همچنان در اختيار اصناف
سه شنبه بیست و دوم تیر 1389 ساعت 6:7 PM

 نيازي به عقب نشيني هم نیست

اگر تصميم‌گيري‌ها با شتابزدگي صورت نگيرد

سینما آزادی

 

 سرانجام معاونت سينمايي پس از 2هفته كش‌وقوس

اجراي طرح اصلاح و ساماندهي حوزه اكران را به تعويق انداخت.  

 

كساني كه دل‌خوشي از شوراي صنفي نمايش نداشتند از محدود شدن اختيارات آن ابراز رضايت كردند و از سوي ديگر طبيعي بود كه طيف ديگري از اهالي سينما چنين اقدامي را برنتابند.

... در يكي از اين بندها كه به جدول زمان‌بندي اكران فيلم‌ها پرداخته شده بود، چنين آمده بود:
«شوراي صنفي نمايش كه حاصل و ثمره سال‌ها تلاش و كار كارشناسي است و جزو امور تصدي‌گري دولت بود مطابق اصل 44قانون اساسي و برنامه چهارم توسعه به صنف سپرده شد.

در مقدمه آيين‌نامه شوراي صنفي نمايش كه با طراحي و مشورت نمايندگان اصناف و اصلاح و تعديل‌هاي معاونت سينمايي سرانجام با سر برگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اول هرسال به دفاتر و اصناف اعلام  مي‌شود، 12سال است كه عبارت «اكران در سينماهاي كشور آزاد است» به عنوان پيش‌فرض هراساسنامه، آيين‌نامه و دستور العملي مفروض است...

 

... خبر کامل در  ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
دماغ
پنجشنبه سی ام اردیبهشت 1389 ساعت 2:2 PM

پرونده عمل جراحی بینی بازیگران سینمای ایران

 نگار فروزنده

نشریه ایران دخت در پرونده ای ویژه به بررسی سوژه عمل جراحی بین هنرمندان سینما پرداخته بود. در این پرونده ویژه آمده است: در بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی - تاریخی دیدن چهره شخصیت‌های تاریخی با بینی عمل کرده ملموس نیست و بارها شاهد آن بودیم که کارگردانی در پی بازیگری است که بینی‌اش عمل کرده نباشد.

نگار فروزنده چشمانی درشت دارد و بینی اصلی‌اش به غرور چهره‌اش کمک می‌کرد اما پس از جراحی شخصیت چهره‌اش تغییر کرد و به یک زن پرجنب‌وجوش، گاهی شوخ‌طبع و گاهی شیطون تبدیل شد. اما حقیقتا بینی قبلی‌اش بیشتر با چهره‌اش سازگار بود.

حدیث فولادوند نیز جزو آن دسته از بازیگرانی بود که با جراحی بینی‌اش تناسب بین اندام صورت‌اش را از دست داد و جالب تر اینکه بینی عمل شده حسام نواب‌صفوی، نه‌تنها به صورتش نمی‌آید، بلکه بسیار زنانه، کوچک و سربالاست و قطعا به او کمک نمی‌کند که چهره جذاب الویس پریسلی را برایش به ارمغان بیاورد ...

 

به نظر شما، اگر بیایید به ادامه مطلب:

۱- شاخ درمی آورید؟

۲- شاخ درنمی آورید؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
داریوش مهرجویی و کیمیا خاتون
پنجشنبه هشتم بهمن 1388 ساعت 3:53 PM

داریوش مهرجویی از ازدواج  " کیمیا خاتون "  می گوید

داریوش مهرجویی

 مهرجویی در ادامه افزود :

...  همسرش را از دست داده و شخصيت عالي‌قدر شهر است؛ و در اين مقطع او مي‌خواهد با كيميا خاتون ازدواج كند و اتفاقاتي كه طي اين دوسال برايش مي‌افتد ...

......... توضیحات بیشتر در ادامه مطلب .....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
اولين سينماگري كه "ابن عربی" را دريافت کرد
یکشنبه بیست و هفتم دی 1388 ساعت 2:51 PM

اسپانيا جايزه «ابن عربي» را به  " مجيد مجيدي "  اهدا کرد

مجید مجیدی

 شهرداري شهر مورسياي اسپانيا جايزه‌ ابن عربي را امسال و در روز 25 بهمن به «مجيد مجيدي» به عنوان اولين سينماگري كه اين جايزه را دريافت مي‌كند، اهدا كرد.

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، شهرداري شهر مورسياي اسپانيا جايزه‌اي به نام ابن عربي (فيلسوف برجسته مسلمان) تعيين نموده و هرساله به يكي از هنرمنداني كه مجموعه آثارشان معطوف به جهات روحاني انسان و اخلاق شريفه باشد اهدا مي‌كند. اين جايزه در 14 فوريه مطابق 25 بهمن ماه توسط شهردار مورسيا (محل تولد ابن عربي) به مجيد مجيدي به عنوان اولين سينماگري كه اين جايزه را دريافت مي‌كند، اهدا شد.
اسپانيا در قرن ششم و هفتم هجري از مهمترين مراكز تمدن اسلامي بوده است به همين جهت طي چند روز مجموعه اي از آثار مجيد مجيدي در شهر مورسياي اسپانيا به نمايش درآمد و در مراسمي ويژه با حضور شخصيت‌هاي مهم فرهنگي و هنري، اين نشان به مجيدي اهدا شد.

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
باد ما را خواهد برد
پنجشنبه پنجم آذر 1388 ساعت 2:12 AM

"باد ما را خواهد برد" کیارستمی، بیست و یکمین فیلم برتر دهه شد

عباس کیارستمی

من خودم اين فيلم را دوست دارم ولي با معذرت از آقاي کيارستمي بايد بگويم در جشنواره موقع نمايش فيلم همه اعضاي هيات داوران خوابيدند ...

......... توضیحات بیشتر در ادامه مطلب .....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
تولد دوباره هدیه تهرانی
یکشنبه هفدهم آبان 1388 ساعت 3:42 PM
                           " هدیه تهرانی "  در ماه تولدش ( آبان )

                             پس  از  چهار سال  جلوی  دوربین  می رود

هدیه تهرانی

 تهیه‌کننده  فیلم سینمایی  " هفت دقیقه تا پائیز "  به کارگردانی  علیرضا امینی  از حضور خانم "هدیه تهرانی" به عنوان بازیگر و طراح صحنه و لباس "هفت دقیقه تا پائیز" خبر داد. خانم تهرانی این فیلمنامه را از بین 150 فیلمنامه انتخاب کرده و پس از چهار سال به دلیل جذابیت‌های فیلمنامه تمایل پیدا کرده مقابل دوربین برود ...            

                            ......... توضیحات بیشتر در ادامه مطلب .....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
فاطمه معتمدآريا ممنوع‌ الخروج شد
یکشنبه بیست و ششم مهر 1388 ساعت 8:10 PM

فاطمه معتمد آریا

او ادامه داد : پس از آنکه آخرين مراحل بازبيني گذرنامه‌هايمان را پشت سر گذاشتيم، ماموران فرودگاه با نشان دادن حکمي به من اعلام کردند ما نمي‌توانيم از ايران خارج شويم، البته دليل ممنوع الخروج شدن ما را توضيح ندادند.

                                 ......... توضیحات بیشتر در ادامه مطلب ..... 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
تاریخ سینمای ایران
جمعه شانزدهم مرداد 1388 ساعت 7:7 PM
سینمای ایران
در سال 1900 میلادی ( مظفر الدین شاه) به فرانسه سفر كرد و با دیدن دستگاه سینما توگراف مجذوب آن شد. تعریفی كه وی از این دستگاه ارائه كرد، این بود. دستگاهی است كه بر روی دیوار می اندازند و مردم در آن حركت می كنند)). به دستور شاه دستگاه سینما توگراف خریداری شد و اولین فیلمبردار همان عكاس دربار و همراه شاه یعنی ( میرزا ابراهیم خان عكاس- باشی) بود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
جایگاه سینمای ایران، سی سال پس از انقلاب
جمعه شانزدهم مرداد 1388 ساعت 6:38 PM
 

جشنواره فیلم فجر، همه ساله به عنوان بخشی از جشن های سالگرد انقلاب در ایران برگزار می شود. به نظر شما سینمای ایران، سی سال پس از انقلاب در چه جایگاهی قرار دارد؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
فیلمهای کلاسیک ایرانی
دوشنبه دوازدهم مرداد 1388 ساعت 1:22 PM

گوزن ها - مسعود کیمیایی

مادر - علی حاتمی

 

نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |
سایت های سینمایی
چهارشنبه سی و یکم تیر 1388 ساعت 11:2 PM
معرفی سایت فیلم کوتاه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کوروش | موضوع: سینمای ایران | لینک ثابت |